Sağlık

Size ve sektörünüze uygun kategorideki örnek içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

Sağlık ÖRNEKLERİ

Sağlık konusunda hassasız. Tüm yazılarımız kanıtlara dayanır.

Sinir Sıkışması Hastalıkları

Sinir sistemlerinde iki tür hücre bulunur. Bunlar Nöronlar ve Glia hücreleridir. El - bilek hastalıklarında el üzerindeki sinirler basit bir benzetme ile elektrik kabloları ..

Estetik Cerrahi Göğüs Büyütme

Göğüs Büyütme: Hayalleri Gerçeğe Dönüştürür! Mammoplasti meme ameliyatı, plastik cerrahide en popüler hizmetlerden biridir ve memenin şeklini ..

Türkiye’nin en tehlikeli hayvanları

Türkiye’de Yaşarken Karşılaşabileceğiniz Tehlikeli Hayvanlar Türkiye içerisinde yaşamak isteyen pek çok yabancı, ülkenin kültürü ve tarihini ..

Sağlıklı Beslenme Nasıl Olur

Günümüzde obezitenin yaygınlaşan bir hastalık olduğunu biliyoruz. Pek çok ülke bu sorunla mücadele etmeye çalışıyor. Günün 24 saat olmasıyla yetinemeyen ..

Aft Sebebi Nedir?

Ağız içerisinde görülen ve sıklıkla yanak, dil üzeri, diş eti ve yumuşak damakta çıkan pamuk görünümlü yaralar bazı durumlarda insanları kıvrandıracak ..

Adetten Önce Gögüs Şişmesi Ve Sertliğinin Sebebi Nedir

Ergenlikten döneminde başlayan göğüs problemleri farklı dönemlerde ve farklı nedenlerle kadınların her zaman yaşadıkları sorunlar arasında yer almıştır. Hassaslıklar ..

Topuk Dikeni Nasıl İyileşir?

Topuk dikeni ilk belirtilerini ayaktayken ve yürürken ayakta görülen bir ağrıyla gösterir. Genelde sabah uyanıp ayağa kalktığınızdan itibaren kendini gösterir. Topukta ..

Benzamycin Krem Sivilce Lekelerini Geçirir Mi?

Kimi ciltler çok yağlıdır ve kişi kendi yöntemleriyle bu sivilcelerle baş edemez. Sivilce oluşumu ve siyah nokta oluşumu cildin yağ dengesiyle alakalıdır. Siyah noktalar yağlı ..

Zona Nedir Nasıl İyileşir?

Zona hastalığı, virüslerin sebep olduğu bir deri hastalığıdır. Virüsün adı Variselle Zoster’dir. Hastalık ağrı ve kaşıntıyla başlar. Bu kaşıntılar şiddetle sürmeye ..

Zatürre Hastalığı Hakkındaki Detaylar

Zatürre virüs ve bakterilerle ortaya çıkan çok ciddi bir hastalıktır. Bu bakteriler akciğerde iltihaplanmaya sebep olur. bu iltihaplanma sonucu Pnömoni dediğimiz zatürre ..

Uyuz Neden Olur, Nasıl Bulaşır?

Uyuz kaşıntıya sebep olan bir hastalıktır. Halk arasında durduk yere kaşınmaya başlayan birine “uyuz olmuşsun” denir. Bulaşıcı bir hastalıktır ve uyuz olan kişilerin yanında ..

Troid, Hipertiriodizm Nasıl İyileşir?

Troit bezi boyunda bulunur ve tüm vücut fonksiyonlarını kontrol eder. bu bez boynun tam ortasında durur. T3 ve T4 hormonlarını üreten bu bezdir. enerji kullanımı ve depolanması ..

Topuk Dikeni İçin Bitkisel Yöntemler

Topuk dikeni ilk belirtilerini ayaktayken ve yürürken ayakta görülen bir ağrıyla gösterir. Genelde sabah uyanıp ayağa kalktığınızdan itibaren kendini gösterir. Topukta ..

Tırnak Yeme Hastalığı

Hastalık olarak ifade edilmesinin nedeni tıpta isminin dahi olmasıdır. Öyle ki genel anlamda alışkanlık olarak karşımıza çıkan bu durumun onikofajya şeklinde hitap edildiğini ..

Tinnitus (Kulak Çınlaması) Belirtileri Neler?

Kulak çınlaması, her yaşta görülebilen yaygın bir şikâyettir. Bu kulak problemi adını Latince bir kelimeden almıştır. Başlı başına bir hastalık olmayıp kulak ya ..

Saç Bakım Önerileri

Saçlarımız zamanla yıpranır ve günün temposuna karşı direnmeye başlar. Güneş, hava, boyalar ve gün içindeki temponun bunda etkisi vardır. Her kadının istediği ..

Doğal Mucize; Bitki Çayları

Hemen hemen çoğu hastalığa karşı önerilen bitki çaylarının bulunduğunu baştan söylemek gereklidir. Düzenli tüketimleri çerçevesinde bitki çaylarından ..

Diş Ağrısı Nasıl Geçer

İnsanın başına gelebilecek en sancılı ağrılardan birisi hiç şüphesiz diş ağrısıdır. Özellikle geceleri bastıran bu ağrılar sizi uykunuzdan edebilir, ağrıdan kıvrandırabilir. ..

Cilde İyi Gelen Yiyecekler

Cildimiz, vücudun diğer bölgelerine göre daha hassas bir yapıdadır. Onarımı, bakımı ve nemlenmesi için itina göstermek gerekir. Tıpkı genel vücut sağlığımız ..

Çıban Nasıl İyileşir?

Çıban bakterilerin sebep olduğu bir cilt problemidir. Bu probleme sebep olan stafilikok isimli bakterilerdir. Bu bakteriler kıl köklerinde bulunur. Buraya sonradan yerleşen bakteriler ..

Migren Ağrısı Nasıl Geçer?

Migren ağrısı çok sayıda kişinin hayatını olumsuz etkileyen ve konforunu bozan bir sağlık sorunudur. Normal baş ağrılarının dışında belli bir bölgede orta ya da çok ..

Kolay Cilt Bakım Önerileri

Cilt bakımı sağlıklı ve pürüzsüz ciltler için önemlidir. Kimi bayanlar delicesine cilt bakım ürünlerine kendini kaptırmışken kimisi de yüzüne bir ..

Kışın Vücut Isısı Nasıl Korunur?

Normal şartlar içinde insanın vücut sıcaklığı 36,5 derece olmaktadır. Eğer vücut soğukta aşırı bir şekilde kalmışsa ilk tepki olarak titremeye başlar. Devamında ise hissizlik ..

Kış Aylarının Belalısı Gripten Korunma Yolları

Havalarda yaşanan değişimler, ani olarak ısınıp soğuması ve bireylerin nasıl korunacağını bilememesi üzerine, grip sorunu da sıklıkla ortaya çıkmaktadır. Bu noktada ..

Kış Aylarında Soğuktan Korunma Yolları

Havanın mevsim normallerinin dışına çıkması ve sonbaharın gelmesi ile birlikte bireyler arasında salgın hastalıklar da baş göstermeye başlamış durumdadır. Gündüz ..

Ameliyat Yarası Nasıl İyileşir?

Ameliyattan sonra yaraların iyileşmesi için belli bir süre geçmesi gerekir. yaralar kendi seyrinde iyileşir. Kiminin vücudunda yaraların kapanması zaman alırken kiminin vücudu ..

Kas Ağrısı Neden Olur?

Kas ağrısı vücudun hemen hemen her yerinde görülebilen, kimi zaman hafif geçen ancak kimi zaman da oldukça ıstıraplı hale gelen bir ağrıdır. Kas ağrısı yani miyalji çeşitli ..

Kalp Krizi Belirtileri Nelerdir?

Kalbi besleyen damarlarda kan akımının çeşit sebeplerden dolayı ani olarak azalmasına, kalbi oluşturan damarların kan pıhtısı ile tıkanmasına bağlı olarak oluşur. Kalp krizine neden ..

Alerji Nasıl İyileşir?

Bazı kişilerin bazı gıdalara ya da dışarıdaki etkenlere karşı duyarlılığı vardır. Bu duyarlılık o kişilerde alerji görülmesine sebep olabilir. Kimisi ağaçların ya da ..

İyot Yetersizliği Başınıza İş Açabilir! Bu Belirtilere Dikkat!

İyot yetersizliğini bakın hangi hastalıklara yol açıyor! Günümüzde artık % 54 oranında artan iyot yetersizliği hastalığı büyük riskler taşıyor! Besinlerden ..

Akciğer Yarası Neden Olur, Nasıl İyileşir?

Akciğer yarası çok sık görülmemekle birlikte oldukça ciddi bir hastalıktır. Bu hastalığın belirtileri görülmeye başlandığında acilen doktora gidilmeli ve ..

Akciğer Nasıl İyileşir?

Akciğerimiz bir nevi vücudumuzun temizlik görevini üstlenir. Dışarıdan oksijen alıp dışarıya karbondioksit vermemizi sağlar. Yani temiz havanın vücudumuza girmesini, pis ..

Aft Nasıl İyileşir?

Aft, ağzın hemen her bölgesinde ortaya çıkan küçük ve beyaz renkli yaralardır. İyileşmeyen ve uzun süren aftların daha da büyüyebildiği gözlenir. ..

Canlı Destek
x
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?