Anne / Çocuk

Size ve sektörünüze uygun kategorideki örnek içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

Anne / Çocuk ÖRNEKLERİ

Anne ve çocuk hakkında uzman makale örnekleri burada.

0-12 Aylık Bebeğin Gelişimi

Doğum anı Bebeğiniz doğar doğmaz, hayatının geri kalanında iletişim kurmasına yardımcı olacak iki şey yapar. İlk önce çığlık atar. Bunu yaparak nefes almaya başladığını ..

Çocuklar Da Felsefe Eğitimi Almalı

İlk etapta korkutucu gibi gelse de felsefenin ana hatlarına baktığınız zaman aslında insan unsuru başta olmak üzere doğayı ve nedensellikleri anlayabilme adına en geçerli konulardan ..

Gebelik Testi Ne Zaman Yapılır?

Gebelik, özellikle planlanmadığı zamanlarda insanların hayatlarında çok büyük değişikliklere sebep olabilecek bir durumdur. Eskiden gebeliğin anlaşılması konusunda farklı ..

Çocuklar Neden Tırnaklarını Yer?

Çocuklar birçok sebepten dolayı tırnaklarını yiyebilir. Genellikle bu sebepler psikolojik nedenlere dayanır. Stres, can sıkıntısı ya da duyulan bir merak ile düzeltilmesi zor, ..

Çocuklarda Karın Ağrısı Nasıl Geçer

Birçok anne baba için çok önemli olan çocuklarda karın ağrısı çok ciddi bir durum haline gelebilir. Eğer az sonra bahsedeceğimiz tedavi yöntemleri ..

Çocuklarda Boy Kaç Yaşına Kadar Uzar?

Aynı yaşta olan kızların ve erkeklerin boyları beş yaşındayken farklı, 10 yaşındayken farklı, 20 yaşlarına gelindiğinde ise tamamen büyük bir farklılık yaşandığını ortaya ..

Çocuklarda Beslenme Önerileri

Annelerin çocuklarıyla çatıştığı konulardan biri de beslenmedir. Beslenme konusunda çocuklar fazla inatçı davranabiliyor. Baştan belirtmek gerekir ki bu durum yine ..

Bebekte Gaz Ağrısı Nasıl Kesilir?

Bebekler doğduklarından itibaren normal yetişkin bir insana göre daha zayıf bir bağışıklık sistemi ve sindirim sistemi ile yaşama tutunurlar. Onların midesindeki enzimlerin ve sindirim ..

Bebeklerde Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Bebekler doğduklarında en savunmasız anlarını yaşarlar. Anne karnından sonra hayata adapte olmaya çalışırlar. Bu konuda en büyük destekçileri annelerdir. Fakat ilk kez ..

Anne ve Çocuk İlişkisi

Bebeklik sonrası dönem için anne ve çocuk ilişkisinin farklı bir boyut kazandığını söyleyebiliriz. Gerek çocuğunuzun eğitim ve sosyal hayatı, gerek aile ..

Hamilelikte Alınmaması Gereken Gıdalar

Hamilelik kadınlar için zorlu bir süreçtir. Bir o kadar da heyecanlı ve titizlik gerektiren bir dönem olduğundan bu dönemdeki hareketleriniz, yeme ve içme alışkanlığınız ..

Canlı Destek
x
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?