Örnek İçerikler

Size ve sektörünüze uygun kategorideki örnek içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

ÖRNEKLERİMİZ KENDİNİ ANLATIYOR

Örneklerimiz vereceğiniz siparişler ve hazır makaleler için örnek niteliğindedir.

Guinness’te Bulunan Uzayla İlgili 18 İlginç Bilgi

İçerisinde birbirinden ilginç rekorları bulunduran Guinness Rekorlar Kitabı’nın bu yılki serisinde uzay, kendisine oldukça geniş bir yer bulmuştur. Bu makalemizde sizlere ..

Hayvanların Srıları

Fillerin Hortumları Çok Yönlüdür Filler, hortumlarını bir kazıcı, el, destekleyici ve bacak olarak kullanabilirler. Hortumlarını kullanarak su içebilir ya da sinyal ..

Kaçırdınız! Bu Projelerin Satışı Tamamlandı!

Sinpaş GYO güvencesiyle satın alabileceğiniz konutlar, özel konut projelerinin duyurulmasından kısa süre sonra tükenmeye başladı. Pek çok duyuru yapılarak, kalan konut ..

Ev taşırken doğru nakliye şirketi nasıl bulunur?

Nakliye işlemleri birçok insan için sıkıcı ve yorucu bir süreç oluyor. İyi bir nakliye seçiminin oluşabilecek hasarlara karşı en iyi önlemi almakta büyük ..

Turistlerin garip dediği türk yemekleri

Türkiye' Ye Gelen Turistler Hangi Yemekleri Tuhaf Karşılıyor Geleneksel yemeklerimizin artık tüm Dünya'ya ulaşan bir şöhrete sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak, ..

Türkiye’de organik gıda pazarı neden güçleniyor

Türkiye'de Günden Güne Büyüyen Bir Pazar Organik Gıda Medeniyetin artık birçok noktada müdahalesinin; normal yediğimiz meyve ve sebzelere de bulaşması ..

Balans güneşli yatırım fırsatları sunuyor

Ofis Yatırımı Yapmak İsteyenler Balance Projede Buluşuyor Modern ve geleceğe yönelik bir ofis yatırımı yapmak istiyorsanız siz de yerinizi Balance Güneşli’de ayırabilirsiniz. ..

Türkiye’nin en tehlikeli hayvanları

Türkiye’de Yaşarken Karşılaşabileceğiniz Tehlikeli Hayvanlar Türkiye içerisinde yaşamak isteyen pek çok yabancı, ülkenin kültürü ve tarihini ..

Sinpaş GYO satışı devam eden projeler

Sinpaş GYO İstanbul projeleri ile şehrin en güzel bölgelerinde ve muhteşem mimari yapılarıyla eser niteliğinde sunumlar yapılıyor. Satışı devam eden projeler şu şekildedir; Gökorman Ümraniye ..

Neden 30 gün oruç tutuyoruz?

Yıl içerisinde sadece Ramazan ayında farz olan orucun tutulabilmesi için belirlenmiş olan 30 günlük sürenin nedeni nedir? Neden 30 gün oruç tutuyoruz? Şeklinde ..

Ramazan ayı neden diğer aylardan üstündür?

Aylar arasında en şereflisi, en değerlisi olması nedeniyle her zaman için son derece önemli olan Ramazan ayı, İslam aleminin bin aydan hayırlısıdır. Ramazan ayı neden diğer aylardan ..

Bayramda oruç tutulur mu?

Bayramda oruç tutulmasıyla ilgili genel olarak yasak denebilecek bir durumu söz konusu olmasa da, mekruh olduğu açıklanmıştır. Bayramda oruç tutulur mu sorusuyla sık karşılaşılması, ..

Peygamberimiz ramazan’da ne yerdi

Çeşitli kaynaklardan toplanan bilgiler ve hadis kitaplarından elde edilen bilgilere göre peygamberimiz Ramazan'da ne yerdi, nasıl oruç tutardı gibi konularda sünnetler ..

Ramazan’da susamamak için ne yapmalı

Mutlaka su ihtiyacı ve muhakkak susanacaktır. Ramazan ayına girerken ve her yıl temel konu ''susamak''tır. Bedenin ihtiyacı olan günlük su tüketiminin sağlanmaması, ..

Peygamber Efendimizin Ramazan’da yaptıkları

Muhammed Mustafa'nın hayatı boyunca neler yaptığını, Ramazan ayında neler yaptığını ''ancak'' idrak edebiliriz. Veda Hutbesi temel alınarak, insanlığa, İslamiyete bıraktığı ..

Güllaç neden Ramazan’da yenir

Sorunun cevabını Anteplilerden öğrenmek gerekir. Gaziantep'te Dünyanın en meşhur baklavacıları, tatlı sonrası süt ikram ederler. Yoğun süt ağırlıklı güllaç ..

Ramazan’da ağız kokusuna çözüm

Sadece Ramazan ayında değil, diğer zamanlarda da uzun süre açlık ve farklı yiyeceklerin tüketilmesi gibi nedenler nefes kokusuna neden olabilmektedir. Ramazan'da ağız kokusuna ..

Çocukların oruç tutması doğru mu?

Yaklaşan ramazan ayı içerisinde ebeveynler çocukların oruç tutmasını isteyebilirler. Bu istekleri karşısında çocuklar oruç tutmayı tercih edebilirler. Aileler ..

Ramazan Bayramı Ne Zaman

11 ayın sultanı olarak bilinen ramazan ayı içerisindeyiz. 16 Mayıs 2018 tarihi ile artık oruç tutmaya başlayacak ve Müslümanlık ibadetini yerine getirmiş olacağız. Peki ..

Kapalı Çarşı Ramazan Bayramı Süresince Açık mı?

DİKKAT; 04 Haziran Salı günü KAPALI ÇARŞI AÇIK MI KAPALI MI NET BİLGİ İÇİN 0(212) 519 12 48 NUMARASINI ARAYABİLİRSİNİZ. Dünyada sayılı kapalı ..

Seyyah Olmak İçin İpuçları

Dünyayı dolaşmak sizin için de bir tutku haline geldiyse, bazı küçük taktikler sayesinde hem oldukça ekonomik hem de fazlaca eğlenceli yolculuklar için ayağa ..

0-12 Aylık Bebeğin Gelişimi

Doğum anı Bebeğiniz doğar doğmaz, hayatının geri kalanında iletişim kurmasına yardımcı olacak iki şey yapar. İlk önce çığlık atar. Bunu yaparak nefes almaya başladığını ..

Saçlarda Keratin Bakımın Önemi

Saçlar %72 oranda keratin proteinden oluşturmakta. Öyle ki zamanla bu proteinlerin saçlar daha az oranda nüfuz ettiğini belirtmek gereklidir. Mevsim şartlarından yanlış şekillendirmelere ..

Sağlıklı Beslenme Nasıl Olur

Günümüzde obezitenin yaygınlaşan bir hastalık olduğunu biliyoruz. Pek çok ülke bu sorunla mücadele etmeye çalışıyor. Günün 24 saat olmasıyla yetinemeyen ..

Çocuklar Da Felsefe Eğitimi Almalı

İlk etapta korkutucu gibi gelse de felsefenin ana hatlarına baktığınız zaman aslında insan unsuru başta olmak üzere doğayı ve nedensellikleri anlayabilme adına en geçerli konulardan ..

Gebelik Testi Ne Zaman Yapılır?

Gebelik, özellikle planlanmadığı zamanlarda insanların hayatlarında çok büyük değişikliklere sebep olabilecek bir durumdur. Eskiden gebeliğin anlaşılması konusunda farklı ..

Aft Sebebi Nedir?

Ağız içerisinde görülen ve sıklıkla yanak, dil üzeri, diş eti ve yumuşak damakta çıkan pamuk görünümlü yaralar bazı durumlarda insanları kıvrandıracak ..

Adetten Önce Gögüs Şişmesi Ve Sertliğinin Sebebi Nedir

Ergenlikten döneminde başlayan göğüs problemleri farklı dönemlerde ve farklı nedenlerle kadınların her zaman yaşadıkları sorunlar arasında yer almıştır. Hassaslıklar ..

Topuk Dikeni Nasıl İyileşir?

Topuk dikeni ilk belirtilerini ayaktayken ve yürürken ayakta görülen bir ağrıyla gösterir. Genelde sabah uyanıp ayağa kalktığınızdan itibaren kendini gösterir. Topukta ..

Benzamycin Krem Sivilce Lekelerini Geçirir Mi?

Kimi ciltler çok yağlıdır ve kişi kendi yöntemleriyle bu sivilcelerle baş edemez. Sivilce oluşumu ve siyah nokta oluşumu cildin yağ dengesiyle alakalıdır. Siyah noktalar yağlı ..

Eskişehir’de Görülecek Yerler

İç Anadolu bölgesinin güzide şehirlerinden birisi olan Eskişehir gerek konumu bakımından gerekse tarihi yerleri bakımından gezilmesi gereken şehirlerdendir. Günü birlik ..

Zona Nedir Nasıl İyileşir?

Zona hastalığı, virüslerin sebep olduğu bir deri hastalığıdır. Virüsün adı Variselle Zoster’dir. Hastalık ağrı ve kaşıntıyla başlar. Bu kaşıntılar şiddetle sürmeye ..

Zatürre Hastalığı Hakkındaki Detaylar

Zatürre virüs ve bakterilerle ortaya çıkan çok ciddi bir hastalıktır. Bu bakteriler akciğerde iltihaplanmaya sebep olur. bu iltihaplanma sonucu Pnömoni dediğimiz zatürre ..

Yeni Yıla Eskileri Yenileyerek Başlayın!

Siz de artık evinizin eski eşyalarından sıkıldınız mı? Bütçeniz yeni eşyalar almaya yetmiyor mu? O halde eski eşyalarınızı değerlendirmenin tam zamanı! Kıyamadıklarınız ..

Yaşadığınız Yeri Hayalinize Göre Döşeyin

Yaşam alanınız size sıkıcı mı görünüyor? Değişiklikler mi yapmak istiyorsunuz? Birkaç minimal dokunuş ile evinizi daha farklı bir hale getirebilirsiniz. İçinizden ..

Verimi Arttıran Ofis Koltukları

Günlük yaşantımızda evlerimizden çok iş yerlerinde zaman geçirmekteyiz. Özellikle işiniz ofiste ve bütün gün oturarak geçiriyorsanız sizin için ..

Uyuz Neden Olur, Nasıl Bulaşır?

Uyuz kaşıntıya sebep olan bir hastalıktır. Halk arasında durduk yere kaşınmaya başlayan birine “uyuz olmuşsun” denir. Bulaşıcı bir hastalıktır ve uyuz olan kişilerin yanında ..

Üçlü Koltuk, Bekleme Salonlarında Sıkıntı Yok!

Üçlü koltuk seçenekleri ile birçok mekanda kullanılabilen rahat ve kullanışlı görünümü ile tüm kullanım alanına uyumlu bir koltuk modelidir. ..

Troid, Hipertiriodizm Nasıl İyileşir?

Troit bezi boyunda bulunur ve tüm vücut fonksiyonlarını kontrol eder. bu bez boynun tam ortasında durur. T3 ve T4 hormonlarını üreten bu bezdir. enerji kullanımı ve depolanması ..

Flora Bekleme Koltuğu E- Ticaret Sitesi Ürün Tanıtım

Minimal, Sade ve Şık Flora bekleme koltuğu her türe, her zevke ve gerekliliğe yönelik koltuk geliştiren ‘’Ofis Mobilyaları Ekibi’’ tarafından, ofisinde ..

Fenerbahçe Avrupa Sahnesine Çıkıyor

Aykut Kocaman yönetimindeki Fenerbahçe yeni sezona ümitli başlıyor. Hazırlık maçlarındaki performansı taraftarı mutlu etmese de hocanın vaatleri ve takımın inancı umut ..

Topuk Dikeni İçin Bitkisel Yöntemler

Topuk dikeni ilk belirtilerini ayaktayken ve yürürken ayakta görülen bir ağrıyla gösterir. Genelde sabah uyanıp ayağa kalktığınızdan itibaren kendini gösterir. Topukta ..

Evinizin En Gözde Mobilyası Koltuğunuz

Prada kahve koltuk seçtiğiniz kumaş üzerine ister nubuk, ister deri fakat her hali ile şıklığın ve asilliğin temsili. Üstelik 2 yılda garantili. Artık Temizlik Yaparken Koltuklar ..

Tırnak Yeme Hastalığı

Hastalık olarak ifade edilmesinin nedeni tıpta isminin dahi olmasıdır. Öyle ki genel anlamda alışkanlık olarak karşımıza çıkan bu durumun onikofajya şeklinde hitap edildiğini ..

En Çok Bitcoin Kazandıran Siteler

Bitcoin ile para kazanmak, iki yöntemle sağlanabilir. Biri miners olmak, yani madenci olarak üretim yapmak. Diğeri ise bedava Bitcoin kazanmak. Bedava imaresi bulunsa da oyun oynayarak edinilen ..

Tinnitus (Kulak Çınlaması) Belirtileri Neler?

Kulak çınlaması, her yaşta görülebilen yaygın bir şikâyettir. Bu kulak problemi adını Latince bir kelimeden almıştır. Başlı başına bir hastalık olmayıp kulak ya ..

Elektronik Sigara Nasıl Çalışır?

Normal sigaranın verdiği hissi, lezzeti ve hazzı size veren elektronik sigarayı kullanarak normal sigaradan bir nebze de olsa uzaklaşabilirsiniz. Batarya yardımıyla çalışan elektronik ..

Elektriğin İcadı ve Tarihsel Gelişimi

Hiç şüphesiz ki insanlık tarihinin en önemli icadı elektriktir. Aklınıza pek çok farklı icat gelebilir ama bu icatların tamamına yakını elektrik olmadan çalışmaz. ..

Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı çoğu evde yaşanan bir sorundur. Bu sorunun ev ve iş yerlerinde bazen ciddi sıkıntılar doğurduğunu biliyoruz. Zamanında fark edilmeyen su kaçakları zamanla ..

Su Kaçağını Tespit Etmek Artık Çok Kolay

Şehir hayatının en önemli problemlerinden birisi olan su kaçağı, gelişen teknoloji ile beraber çok kolay bir şekilde tespit edilebiliyor. Geçmiş dönemlerde ..

Canlı Destek
x
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?