Evergreen İçerik

Hizmetlerimizi portföyümüz doğrultusunda sizlere en iyisini sunmak için her gün daha da geliştiriyoruz.

Evergreen İçerik

1. Evergreen İçerik ile Herkes Mutlu Oluyor

"Evergreen içerik" daima önemlidir. Neden Mi_?

Evergreen içerik ne demek; anlamı, her zaman tazeliğini koruyan - her dönemde her yılda okuyucu getiren - son kullanma tarihi olmayan içeriktir. Ocak ayında onu bulan bir okuyucunun ilgisini çeken ve yararlı olan makale Kasım ayında da yararlı olmalıdır. Bu türde bir içerik oluşturmak, hem içerik pazarlaması hem de SEO için harika!

Her zaman aranan konunun sürekli trafik getirmesi, web sitesi metriklerinin sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

SEO açısından everygreen içeriğin önemi: parçanın istikrarlı ve uzun süreli popülaritesi Google'ın (ve diğer arama motorlarının) ilgisini çekecektir. Orijinal, yararlı bilgiler içeriyor, yüksek oranda etkileşim içinde ve üçüncü parti kaynaklardan gelen bağlantıları çeken içerik, sıralamaları belirleme konusunda değer kazanmaktadır. Bu öğelerin hepsi, bugün ilgi çeken ancak yarın popüleritesini kaybeden topikal haber öğelerinden daha uzun bir ömre sahiptir ve ulaşmak çok daha kolaydır.

2. Anahtar Kelime Araştırma ve İzleme Hedeflerini Bir Araya Getirme

Anahtar kelime araştırma, yürütme ve başarı karşılaştırması söz konusu olduğunda, içerik ve SEO muadillerinin aynı sayfada olması büyük önem taşır.

Evergreen içerik platformu makaleyi oluşturmak için saatlerini harcar ve bir şirketin hedef kitlesi için yararlı ve iyi yazılmış uzun biçimli blog yazısı yaratır ... ancak bunu kimse göremez. İçeriği arayan kitle, Google'da bulamadığı için hayal kırıklığı yaşar. Ancak ve ancak, içerik, blogun konusuyla ilgili yardım ve cevaplar gönderirken, hedef kitle tarafından arama çubuklarında kullanılan anahtar kelimeleri içeriyorsa, bunu çoğu kişi görebilir.

SEO uzmanları ve içerik ekibinin birlikte çalışmasının önemi: hedef kitlenin, şirketin teklifleri ve üretilen içerik türüne göre halihazırda kullandığı arama sorgularını tanımlamak için birlikte çalışmalıdır. SEO'lar, içerik pazarlamacılarına, bu makalenin hak ettiği görünürlüğü ve ulaşılabilirliği sağladığından emin olmak için anahtar kelime yerleşimi için en iyi uygulamalara ilişkin talimat vermelidir.

Taze içerik için öncelikli anahtarlar kelimelerin bir listesini aldıktan ve üzerinde anlaşmaya varıldıktan sonra, ilerlemenin izlenmesi gerekir. Sıralamadaki değişiklikleri ve arama motorlarından gelen yönlendirme trafiği izlenmelidir. Arama motorları için hangi içeriğin ve anahtar kelime kombinasyonlarının çalıştığını görmek için; yıldız sıralamasından daha düşük sıralamalar ve sayfa görüntülemelerine bakarak ne çoğaltılmamalı belirlenmelidir.

Performansın birlikte kullanması sonuçta daha iyi, daha etkili içerik ve daha güçlü bir arama motoru optimizasyonu ile sonuçlanır.

3. İç ve Dış Bağlantı

Bağlantı kurma SEO'nun önemli unsuru olmayı sürdürüyor - ancak organik olması önemli. (Google uzun süredir bağlantı satın almanın uçurum giden yollarına kapılmış durumda). İnsanlar bilgiyi öğrenmek için uzun içeriğe bağlanmaktan hoşlanıyorlar. Sağlıklı sayıda üçüncü taraf bağlantıları, bir içerik parçasının güvenilir ve yararlı olduğuna işaret eder. Evergreen içerik servisi yılın her döneminde sitenize trafik sağlarken, bağlantılarla makaleler arası bağ kurarak Google’da yükselmeyi hızlandırır.

Yüksek kaliteli içerik, zorlu talep (reklam veya sosyal medya bağlantısı) içermeyen harici bağlantılar ağı oluşturur. Yüksek kaliteli içerik + üçüncü taraf bağlantıları = yüksek sıralamaların iyi bir şans yaratır.

İçerik pazarlamacıları, içeriklerinde dahili bağlantılar kullanarak SEO'lara yardımcı olabilirler (örneğin eski bir blog yazısından, yeni bir blog yazısı içindeki ürün sayfalarına bağlanma). Tarayıcı, sayfaları bulmak ve dizinlemek için bağlantılara dayandığından, Google'ın web sitesini taramasında dahili bağlantılar yapmak kolaydır. Dahili bağlantılar için doğru anahtar kelimeleri kullanmak, Google'ın hangi sayfanın sıralanmasını gerektiğini belirlemesine yardımcı olur.

Sonuç olarak

İçerik ve SEO başarı için birbirlerine bağlıdır. Taze makale ekipleri, SEO talimatlarının ve hedeflerinin farkında iken aynı zamanda yüksek kaliteli içerik oluşturmalıdır. Buna karşılık, SEO uzmanları teknik SEO sorumluluklarını yerine getirirken uygun yerlerde doğru anahtar kelimeleri kullandıklarından emin olmak için içerik ekipleriyle birlikte çalışıyor olmalıdır.

Evergreen içerik siparişi ve fiyatlandırma için bizimle iletişime geçiniz;

Mail; carsimedya@gmail.com

Skype; carsimedyayazilim

Canlı Destek
x
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?